Bookmark and Share דף הבית | אודות | כתבות | צור קשר | טעינת זמן אוויר
 
דוא"ל:  
סיסמה:
טעינת זמן אוויר | הרשמה לאתר
 

גולשים שואלים

מה זה GSM?
אלו הם ראשי התיבות של Global System for Mobile communication אבל המשמעות הפשוטה בשיחות היומיום היא שזהו טלפון שמסוגל לבצע נדידה בין רשתות. טלפון שאינו תומך GSM לא יוכל להתחבר לרשת אחרת זולת הרשת אליה הוא מחובר. טלפונים שאינם תומכים בטכנולוגיית GSM אינם מתאימים לנסיעה לחו"ל.

מהי נדידה בין רשתות?
כשאנו בחו"ל והטלפון שלנו יוצא מטווח קליטה של הרשת אליה הוא מחובר, הוא מתחבר לרשת אחרת, ובכך הוא בעצם מבצע נדידה מרשת סלולרית אחת לרשת אחרת. מושגים כמו "תעריפי הנדידה", מתייחסים לפעילות שלנוברשת שאליה "נדדנו", ולתעריפים על זמן אויר, הקמת שיחה, קישוריות לרשת המקורית שלנו וכן הלאה.

מדוע תעריפי הנדידה בחו"ל יקרים כל כך?
כשאנו משתמשים בטלפון שלנו בחו"ל, אנחנו נעזרים בשירותיה של רשת ש"אינה מכירה אותנו". מאחר ואין לרשת זו אינטרס לשמר אותנו כלקוחות, או לעשות לנו הנחות, היא מתייחסת אלינו כמו אל תיירים. מפעילי הרשתות הסלולריות בחו"ל מכניסות מילארדי דולרים ולירות שטרלינג מזמן אויר של תיירים כמונו.
הרעיון של כרטיסי סים מקומיים או בינלאומיים הוא לאפשר לנו להפסיק לשלם תעריפים של תייר, ותוך כדי גם להפוך את החיוג לנוח יותר.
 
מה זה כרטיס סים?
זהו כרטיס חכם המכיל ומאחסן מידע של משתמש בטלפון נייד, כמו פרטים אישיים, הגדרות, מספרי טלפון, הגדרות רשת, הודעות, מידע טקסטואלי ומולטימדיה. כרטיסי סים יכולים להעביר ולקבל הגדרות ומידע מהרשת ומהמשתמש בטלפון. כרטיס הסים נמצא בדרך כלל בחלקו האחורי והפנימי של הטלפון, מאחרי הסוללה או לידה, וניתן להוציאו ולהחליפו במידה והטלפון אינו נעול.
 
מה היא "נעילת סים", או מכשיר סלולרי נעול?
נעילת סים "סים לוק" היא בעצם נעילה של המכשיר הסלולרי מלבצע נדידה בין רשתות. הסיבה שחברות הסלולר נועלות את המכשירים היא כדי שאנו, המשתמשים, נשתמש רק ברשת שלנו ולא "ננדוד" עם הכסף שלנו לחברות אחרות. כשהמכשיר הסלולרי "נעול", כרטיס הסים שבתוכו אינו מתחבר לרשתות אחרות. לאחרונה מייבאת קשר עולמי מוצר חדש: שבב הנצמד לכרטיס הסים ועוקף את נעילת הטלפון.

למידע מפורט קראו את ההסבר באתר קשר עולמי

איך משחררים נעילה של סים?
כדי לשחרר נעילה של סים – (סים לוק) או באנגלית, "לבצע סים-פרי" (שחרור סים)יש לפנות למפעיל הסלולרי שלכם, סלקום או אורנג' ולבקש פתיחת סים. החברות מחוייבות לבצע את הפתיחה, והביצוע כרוך בהקשה של קוד פתיחה, לפעמים בתשלום. אמנם איננו ממליצים על כך, אולם ישנם ברחבי הרשת מדריכים ותכנות המאפשרים לבצע את הפתיחה באופן עצמאי מבלי לבקש את השירות מחברות הסלולר. ניתן לרשום במנוע החיפוש את המילים "סים פרי" ולהגיע לדפים רבים המדריכים אתכם כיצד לבצע את השחרור של הטלפון לסים זר. לדוגמא: מדריך לשחרור נעילת סים מתוך מאמרי הקהילה של נענע. חברת קשר עולמי מעניקה שירותי פתיחת סים (למכשירים מסויימים)ללא תשלום עבור מי שרוכש כרטיס סים לשימוש בחו''ל. אנו יודעים שכדי להשתמש בסים זר בחו"ל, אין ברירה אלא לשחרר את נעילת הסים של סקום ואורנג'. לכן, במכשירים מסויימים שבהם אנו יודעים לבצע פתיחה, אנו שמחים לשחרר את הנעילה ללקוחותינו החדשים.
אם אינכם מעוניינים לשחרר את נעילת הטלפון, מחוסר זמן או מכל סיבה אחרת, ניתן לרכוש מאיתנו שבב הנצמד לכרטיס הסים ועוקף את נעילת הטלפון, כלומר מאפשר שימוש בסים זר, גם בטלפון שאינו פתוח לסים זר.

איך מחליפים סים?
אז רכשתם כרטיס סים חדש, וטסתם לחו"ל. עכשיו כשנוחתים, איך מבצעים את ההחלפה עצמה?
באופן עקרוני "על פי הוראות היצרן עבור כל טלפון", אולם כלל האצבע הוא: מכבים את המכשיר, מחליפים ומדליקים. כרטיס הסים נמצא בדרך כלל בחלקו האחורי של המכשיר, מתחת לסוללה, כדי שלא נוכל להחליף מבלי לכבות.
 
מה זה כרטיס סים מקומי?
כרטיס סים מקומי הוא כרטיס סים שמשוייך לרשת הסלולרית במדינה מסויימת. לדוגמא: כרטיס סים מקומי באוקראינה מאפשר לנו לדבר באוקראינה בתעריפים של תושב מקומי במקום בתעריפים של תייר אורח (ע"ע תעריפי נדידה). כשאנו נוסעים למדינה מסויימת ומכניסים לסלולרי שלנו כרטיס סים של אותה מדינה, אנו בעצם מוותרים על ההסכם שלנו עם חברות הסלולר הישראליות, ומדברים בנייד על פי התנאים של החברה המקומית.
 
מה זה כרטיס סים בינלאומי?
כרטיסי סים שפועלים ביותר ממדינה אחת, לפעמים אפילו 100 מדינות, פועלים על תשתיות של של חברות בינלאומיות, ומאפשרים לנו לנדוד עם כרטיס הסים שלהן בין ארצות, וליהנות מההסכמים שלהן עם הרשתות המקומיות. לכל כרטיס סים בינלאומי יש את המדינות שבהן הוא "חזק", ומדינות שבהן הוא מעדיף שלא להעניק כיסוי. כוחו של כרטיס סים בינלאומי הוא בשני יתרונות עיקריים: ראשית, מפעילות הכרטיס בדרך כלל משיגות הסכמים בינלאומיים טובים, כמו שיחות נכנסות חינם או תעריפים טובים לשיחות יוצאות, ושנית, זוהי רכישה שמתאימה לאנשים שאינם מעוניינים לרכוש כרטיס סים מקומי בכל מדינה אליה הם מגיעים, אלא לבצע רכישה של כרטיס אחד לכל אירופה.
 
מה זה שירות "חיוג חוזר"?
זהו שירות של "לחייג ולנתק" כדי לקבל שיחה נכנסת. חיוג חוזר פועל באופן הבא: הלקוח מחייג ומנתק לפני שמתקיימת שיחה יוצאת, והמערכת שמזהה את המספר מחייגת אליו חזרה, כדי שיקיש את המספר עמו רצה לשוחח. באופן זה הלקוח מקיים שיחה נכנסת במקום שיחה יוצאת, שהיא יקרה מאוד. באתר שלנו תמצאו סרטון הדרכה המסביר שלב אחרי שלב איך להשתמש בשירותי החיוג החוזר שלנו.
מדריך להחלפת סים זר
 
מהו כרטיס חיוג בינלאומי?
כשאנו רוצים לחייג לארץ מחו"ל, שיחה יוצאת היא יקרה מאוד. כרטיס חיוג הוא בעצם מספר שאליו אנו מחייגים, כדי להגיע למספר היעד במחירים טובים יותר של זמן אויר. מאחר והוראות החיוג וההתקשרות הן מעט מורכבות, נהוג להדפיס אותן על כרטיס, ומכאן שמו.
 
כרטיסי סים עולמיים
כרטיס סים לארה"ב
כרטיס סים לפי מדינה
טלפונים ואביזרים לחו"ל
קישורים שימושיים
גולשים שואלים
פינוקים והורדות
| | | | | | |
אתר מאובטח © 2018, קשר עולמי - פתרונות תקשורת בינלאומיים . כל הזכויות שמורות חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית