Bookmark and Share דף הבית | אודות | כתבות | צור קשר | טעינת זמן אוויר
 
דוא"ל:  
סיסמה:
טעינת זמן אוויר | הרשמה לאתר
 

איך להתקשר מחו''ל בלי לפשוט את הרגל

השוואת התעריפים בכל שיטות החיוג מגלה: חיוג ישיר דרך הסלולרי מייקר את השיחה בעשרות אחוזים ; בחיוג דרך מרכזיה, "בנק הדקות" החדש של אורנג' אטרקטיבי במיוחד ; שיטת ה-SIM עשויה להציע מחירים זולים ; ושיטת כרטיסי החיוג היא לרוב הזולה ביותר מטלפון נייח

מיכל רז-חיימוביץ'
  רגע לפני שמחייגים לישראל מחו"ל משווה "גלובס" תעריפי חיוג מתשעה יעדים פופולאריים: ארצות-הברית, אנגליה, צרפת, איטליה, צ'כיה, הונגריה, טורקיה, יוון ותאילנד. התעריפים נבדקו בכל אחת מ-3 הדרכים הפופולריות להתקשרות: באמצעות הסלולרי, באמצעות כרטיסי חיוג, ובאמצעות כרטיס SIM חלופי הכולל תעריפי חיוג מוזלים.

* חיוג מהסלולרי - הדרך הנוחה והיקרה: תעריפי החיוג מהסלולרי מתייחסים לחיוג באמצעות מרכזיה ולא באופן ישיר, שכן חיוג ישיר מייקר מאוד את מחירי השיחות. את הדגש שמנו הפעם על מחירי השיחות הנכנסות, שלעיתים אף יקרים ממחירי השיחות היוצאות.

המסקנה: החבילה שמשיקה אורנג' היום מאפשרת רכישת בנק דקות בתעריפים אחידים ומשתלמים במיוחד. בחיוג call back ללא רכישת בנק דקות מראש, תעריפי פלאפון הם הזולים מרוב היעדים ומירס מארצות-הברית.

* החלפת כרטיס SIM - הדרך המתאימה למרבים לטוס: החלפת ה-SIM הקבוע למספר חו"ל אחר מאפשרת תעריפים זולים משל הספקיות הסלולריות.

המסקנה: ממרבית היעדים באירופה כרטיס ה-SIM של בזק בינלאומי מספק את המחירים הזולים, מארצות-הברית ומתאילנד - כרטיס ה-SIM של גלובוס נט.

* כרטיסי החיוג - הדרך הזולה: הכרטיסים, שבעיקר פופולאריים אצל תרמילאים, מציעים במסגרת בנק דקות תעריפים מוזלים במיוחד, הנעים בין 10 ל-15 אג' מחלק מהיעדים. חריגה מבנק הדקות תקפיץ את המחיר.

המסקנה: בנק הדקות של 013 נטוויז'ן זול עם תעריף של 13.3 אג' לדקה ממרבית היעדים, בנק הדקות של בזק בינלאומי מציע 14 אג' לדקה ממרבית היעדים. חריגה מבנק הדקות המשולם מראש - תקפיץ את המחירים משמעותית.

חיוג מהסלולרי - אורנג' אטרקטיבית

מומלץ לחייג מחו"ל רק באמצעות המרכזיה של הספקיות. חיוג ישירות מהסלולרי מייקר משמעותית את מחירי השיחות. באורנג' ההפרשים עלולים להגיע ל-70% ויותר במחירי השיחות בהתאם ליעדים. גם בסלקום ובפלאפון מחירי השיחות בחיוג ישיר יקרים בעשרות אחוזים. הסיבה לכך היא שחיוג דרך מרכזיית הספק הסלולרי (call back) יעשה לאחר איתור המפעיל המקומי המציע בזמן הנתון את התעריף הזול ביותר. חיוג ישיר יבצע את השיחה דרך מפעיל רנדומאלי שעשוי להיות גם היקר.

* אורנג' שוברת את מחירי השוק

היום (א') הכריזה אורנג' על שיטת תמחור חדשנית: חבילות של דקות שיחה יוצאות ונכנסות במחיר גלובלי, אחיד וזול: חבילה הכוללת 60 דקות ב-99 שקל ל-5 ימים, שמשמעותה 1.65 שקל לדקה. חבילה של 60 דקות ב-129 שקל ל-10 ימים בה התעריף לדקה הנו 2.15 שקל, ולדברנים: חבילת 180 דקות ב-349 שקל ל-10 ימים - כ-1.94 שקל לדקה.

התעריפים זולים משמעותית ממחירי "חיסכון עולמי" של אורנג' - בעיקר בתעריף השיחות היוצאות. במסלול 60 דקות ב-99 שקל, בו התעריף הקבוע הוא 1.65 שקל לדקה, נותנת אורנג' "פייט" רציני למתחרותיה. השיחות היוצאות במחיר מצוין המתחרה גם ב-SIM חלופי.

במסלול 180 הדקות, בו תעריף דקת שיחה הוא 2.15 שקל, מחיר שיחה נכנסת אינו תחרותי בהשוואה למחירי מירס, פלאפון ובחלק מהיעדים בסלקום.

חבילת SMS שמציעה אורנג' ב-50 שקל ל-50 הודעות, משתלמת נוכח התעריפים המקובלים - 1.50-2 שקל.

* פלאפון - הזולה ללא בנק דקות

בדומה לאשתקד, פלאפון היא הזולה למרבית השיחות היוצאות. באופן עקבי, תעריף שיחה יוצאת של פלאפון זול ב-0.02 אג' מתעריף השיחה היוצאת של סלקום - זה נמוך ב-0.02 אג' מתעריף השיחה היוצאת, במסלול "חיסכון עולמי" של אורנג'.

לאחרונה שינתה אורנג' את תעריפי "יחסכון עולמי" והעלתה אותם בכחצי שקל עד שקל בהשוואה לתעריפי השנה שעברה. רוב מחירי סלקום נשארו כפי שהיו בשנה שעברה. תעריפי פלאפון חו"ל עלו בחלק מהיעדים וירדו באחרים, דוגמת טורקיה. החיוג מארצות-הברית נותר כשהיה, 5.1 שקל לדקה.

להוציא מסלולי אורנג' המציעים תעריף גלובלי של 1.65 או 1.94 שקל לדקה, מירס מציעה תעריף אטרקטיבי בחיוג מארצות-הברית: כ-2 שקלים לדקה שיחה, לעומת כ-5-7.5 שקל לדקה אצל המתחרות. אולם, ביתר היעדים שנבדקו, החיוג ממירס הוא היקר ביותר.

* שיחות נכנסות - מירס זולה

מענה לשיחה נכנסת כרוך בתשלום על כל דקה. מירס היא הזולה בתעריף השיחות הנכנסות למרבית היעדים, אחריה פלאפון עם תעריף של 1.90-2.60 שקל לדקה. תעריף בנק הדקות של אורנג' מתברג באמצע.

יצוין כי לעתים עלות השיחה הנכנסת גבוהה מהיוצאת. התעריף האחיד של אורנג' אמנם אינו הזול ביותר בנוגע לשיחות נכנסות, אולם, בשקלול המחיר הזול של השיחה היוצאת, ההפרשים מתקזזים לאחר שיחה או שתיים.

שיטת ה-call back, שמשמעותה ביצוע החיוג באמצעות מרכזייה, מתאפשרת דרך הסלולרי האישי גם באמצעות "ספקי חוץ". במקום לחייג לספק המוכר, מפנים את השיחה למרכזייה חיצונית למשל של בזק בינלאומי:

לאחר הרשמה מראש, יינתן מספר גישה לחיוג עבור קבלת קו לביצוע השיחה. במקרה זה, תעריפי השיחה שבזק בינלאומי גובה זהים לאלה של כרטיסי החיוג: 14-49 אג' לדקה, אולם יש להוסיף זמן אוויר שגובות הספקיות הסלולריות.

כרטיסי חיוג הדרך הזולה

כדי ליהנות מהתעריף הזול של כרטיסי החיוג יש לחייג ממכשיר טלפון נייח. חיוג מהסלולרי יהיה כרוך בתוספת זמן אוויר בהתאם לתעריף של המפעיל. חיוג מטלפון ציבורי הוא כמובן הזול ביותר, חיוג מבית המלון כרוך יהיה בעלות של שיחה מקומית כפי שגובה בית המלון.

למרות שמוניטין כרטיסי החיוג שמור בדרך-כלל לתרמילאים, כדאי לשים לב לתעריפים הזולים, על אף דרך החיוג הלכאורה מסורבלת. נציין כי התעריפים לעומת השנה שעברה לא השתנו משמעותית, להוציא הירידה בעלות החיוג מתאילנד. חריגה מבנק הדקות תייקר את מחיר השיחה משמעותית.

בכל תשע המדינות שנבדקו השנה, תעריף כרטיס החיוג של 013 נטוויז'ן הוא הזול ביותר. בהפרש קטן, של 7 עשיריות האגורה, תעריפי בזק בינלאומי ממוקמים במקום השני.

* 013 נטוויז'ן - גלובאלכארד

תעריפי החיוג באמצעות כרטיס בנק הדקות של 013 נטוויז'ן זולים במיוחד (10 אג' לדקה מארצות-הברית, 13.3 מרוב היעדים באירופה). יש לזכור כי את מחיר הדקה משלמים מראש, כאשר חריגה מבנק הדקות תקפיץ את המחיר. הכרטיס טוען עצמו מחדש בסיום כל חודש, והפסקתו תעשה לאחר פנייה יזומה.

ביעדים בהם מסלול החיוג מחייב תשלום חודשי קבוע, כמו תאילנד, התעריף המוזל עלול "להיבלע" בתוך התשלום הקבוע של כ-4 שקלים, השווה ערך לכ-12 דקות שיחה לקו נייח.

* בזק בינלאומי - 014CARD

בנק דקות ב-49 שקל. בכרטיס, הכולל 350 דקות לחיוג מארצות-הברית וממדינות במערב אירופה, דקת שיחה תעלה 14 אג'. לחיוג ממדינות שאר העולם מותאם כרטיס המכיל 100 דקות. מחיר לדקת שיחה - 49 אג'.

* 012 סמייל - 012CARD

כרטיס החיוג מתאים לכ-90 יעדים בעולם. שירות מקוצר ל-10 מספרים קבועים חוסך את הקשת מספר הכרטיס המונה 10 ספרות, הקוד האישי ומספר היעד. תוכניות כרטיסי החיוג מותאמות ליעדי הנסיעה: תוכנית מס' 1: 12 אג' לדקת שיחה בחיוג מארצות-הברית בכרטיס המכיל 100 דקות שמחירו 12 שקל. חיוג ממערב אירופה ומטורקיה ב-20 אג' לדקה לפי תוכנית מספר 2 הכוללת 60 דקות ב-12 שקל (למימוש תוך חודש). בתוכנית מספר 3 ממזרח אירופה ומשאר ארצות העולם דקת שיחה עולה כ-2 שקלים. בנוסף לעלות השיחות, מחיר המסלול הוא 4.90 שקל לחודש - שכאמור אינו בהכרח משתלם בביצוע שיחות בודדות.

* אקספון 018

האפשרות הראשונה היא כרטיס חיוג לחיוב בחשבון של אקספון המתאים לחיוג מכ-30 מדינות. תעריף השיחות קבוע ויחסית יקר: 1.30 שקל לדקה בשיחה לקו נייח, ו-1.60 שקל לדקה לקו סלולרי. על השיחות במסלול זה משלמים לאחר ביצוען.

אפשרות אחרת היא כרטיס במתכונת בנק דקות, XFONECARD, הנמכר בסניפי הדואר. בכרטיס שמחירו 50 או 100 שקל התעריפים לחיוג מארצות-הברית, אנגליה, צרפת, יוון ואיטליה הם 2.88 שקל לדקה. מצ'כיה - 3.58 שקל לדקה, ומתאילנד - 4.58 שקל לדקה.

כרטיס SIM - לרוב השיחות הנכנסות חינם

אפשרות זו מתאימה בעיקר למרבים לטוס בעיקר בגלל עלות ה-SIM ומשום שהוא משמש כ"מספר חו"ל" שונה. אגב, ניתן לחלוק SIM משותף עם בני משפחה או חברים.

גלובוס נט מציעה את העסקה המשתלמת בשקלול מחיר ה-SIM עצמו ומחיר השיחות. גם ה-SIM שמציעה בזק בינלאומי ב-139 שקל מתברר כעסקה משתלמת, מאחר שהוא כולל 50 שקל החזר בשיחות, ואת התעריפים הזולים ביותר במדינות אירופה כך למשל באנגליה, צרפת, איטליה, צ'כיה ויוון.

* גלובוס נט - האטרקטיבי

גלובוס נט, הזולה ביותר במחירי כרטיסי ה-SIM, מציעה כרטיסי SIM קבועים ללא הגבלה בזמן השימוש. מחיר SIM לארצות-הברית: 60 שקל (18 דולר), לשאר המדינות: 120 שקל.

מחיר השיחות היוצאות השנה הם כ-2.5-3 שקל - כולם זולים מאלה שהציעה החברה אשתקד לידעים אלה. שיחה נכנסת - חינם. להוציא חיוג מארצות-הברית, מחירי השיחות בחיוג לטלפון נייח או סלולרי זהים. משלוח SMS דרך אתר החברה - חינם.

כרטיסי ה-SIM האמריקאיים של גלובוס נט ושל קשר עולמי כוללים תעריף של 35 סנט לדקה (כ-1.18 שקל), אולם מחיר ה-SIM של גלובוס נט נמוך מזה של קשר עולמי: 60 לעומת 270 שקל. האחרון כולל 100 דקות שיחה בשווי 35 דולר (כ-115 שקל). גם תעריף דקת שיחה מתאילנד בגלובוס נט זולה משמעותית מהמתחרים ועומדת על 2.5 שקל לעומת כ-5 שקלים בבזק בינלאומי וכ-8 שקלים באקספון. מיתר המדינות, מחירי גלובוס נט היו היקרים, וגבוהים מתעריף אקספון בכ-10 אג'.

דרך אתר החברה המנויים יכולים לבדוק את פירוט השיחות ופעילותם בכרטיס, וכן לטעון את הכרטיס.

* קשר עולמי - לרוב תעריף קבוע

הסימובייל, כרטיס ה-SIM הבינלאומי של "קשר עולמי", פועל בכ-100 מדינות, ב-60 מתוכן השיחות הנכנסות הן חינם. זהו כרטיס SIM משולם מראש ומחירו 229 שקל. זמן האוויר ניתן לטעינה בשווי 25, 50 או 100 דולר. בדומה למחיר ה-SIM, שעלה משנה שעברה, גם מחיר השיחה מהיעדים השונים עלה: לדוגמה מחיר לדקת שיחה מאנגליה: 1.80 לעומת 2.80 שקל השנה. כדי להכניס SIM חלופי יש לבצע הליך של פתיחת המכשיר. לרוב, שירות זה כרוך בתשלום. בקשר עולמי מציעים לעקוף את הליך פתיחת המכשיר באמצעות שבב המבטל את נעילת הטלפון. ה-SIM-FREE הוא שבב הנצמד לכרטיס ה-SIM (159 שקל).

* אקספון - SIM בשכירות

כרטיס ה-SIM הייעודי לארצות-הברית, SIMple USA, כולל תעריף קבוע של 1.5 שקל לשיחה יוצאת או נכנסת לטלפון נייח או נייד בישראל, או בחיוג מקומי בארצות-הברית (15 שקל ליום בהשכרה). מידי יום מקבלים 10 דקות שיחות נכנסות חינם (שווה ערך למחיר ההשכרה). מסלול ההתקשרות אינו מושתת על בנק דקות אלא על קו פתוח. עם החזרת ה-SIM - מתחשבנים. לשאר היעדים מציעה אקספון את ה- SIMple Worldהפעיל בכ-120 מדינות. מחירו ברכישה: 125 שקל ובהשכרה 5 שקלים ליום.

* בזק בינלאומי - מחיר משתלם

כרטיס ה-SIM של בזק בינלאומי מתאים לכ-140 מדינות. בשלב זה לא מוצע כרטיס ייעודי לארצות-הברית.

 
לכתבה המקורית בגלובס
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000363370&fid=821
כרטיסי סים עולמיים
כרטיס סים לארה"ב
כרטיס סים לפי מדינה
טלפונים ואביזרים לחו"ל
קישורים שימושיים
גולשים שואלים
פינוקים והורדות
| | | | | | |
אתר מאובטח © 2018, קשר עולמי - פתרונות תקשורת בינלאומיים . כל הזכויות שמורות חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית