Bookmark and Share דף הבית | אודות | כתבות | צור קשר | טעינת זמן אוויר
 
דוא"ל:  
סיסמה:
טעינת זמן אוויר | הרשמה לאתר
 

חיוג לישראל מחו''ל - איך להתקשר לארץ בפשטות, בלי להתרושש

חיוג לישראל מחו"ל - איך להתקשר לארץ בקלות, מבלי להסתבך, ומבלי להתרושש

מברצלונה, פריז, רומא או וינה, תנו לנו להתקשר בזול, בלי מספרי גישה, בלי לחפש נקודות חמות, בתי קפה, מלונות ותאי טלפון - אנחנו רוצים פשוט להתקשר, לחייג בקלות, לא רוצים להתחייב, לא רוצים הפתעות בחשבון הטלפון. איך להשתמש בסלולרי בלי לשלם כמו תייר?
עינת שפירים
 
אנחנו בדרך לחופשה ברומניה, ברצלונה, פריז, פראג או רומא, והסלולרי בתיק על כל מקרה.
סגרנו אותו בשדה התעופה ולא נפתח אותו, אלא למקרה חירום.
או אם נתגעגע.  חיוג לישראל מחו''ל עם הסלולרי - כרטיס סים בינלאומי
או אם ישעמם לנו.
או אם יתקשרו. אה, וכדי לברר תוצאות של הכדורגל, ואם הנוף יפה.  ולהשוויץ שאנחנו בחו"ל.
 
בסוף החודש מגיע חשבון הטלפון הסלולרי ואנחנו המומים: הרי הצטרפנו למסלול המוזל, ו... "לא דיברתי! אני נשבע, בטח לא ב4,000 שקל!" אבל העובדה היא שזה קורה בכל נסיעה, לכל ישראלי.
 
 
אז איך אפשר לשמור על קשר עם הארץ ועדיין לשמור על הכסף שלנו?
 
טוב. אנחנו מחפשים דרך להתקשר לישראל מחו"ל: מאנגליה, צרפת, ספרד או כל יעד אחר.
אנחנו רוצים חיוג מוזל, חיוג פשוט, כלומר לא מסובך, ולשלוט בהוצאות שלנו.
אנחנו רוצים לחייג גם ממקומות שאין בהם אינטרנט/תאי טלפון נייחים/בתי מלון/בתי קפה.
 
 
הנה כמה נקודות שעליהן אנחנו חייבים להסכים:
 
 1. אנחנו לא לוקחים איתנו  מחשב נייד לכל מקום.
 2.  כדי "להקים שיחה" אנחנו לא מתכוונים לחפש נקודות חמות במגרש כדורגל בליברפול אנגליה, באיצטדיון במילאנו או בהרים באירלנד.
 3. אין תאי טלפון נייחים במרחבים של עמק הלואר בצרפת או במורדות של המדרון באלפים האוסטרים.
 4. הטלפון במלון עולה מיליון יורו לדקה. (להמחשה בלבד)
 5. נמאס לנו להסתובב עם ניירות מסובכים של הוראות חיוג מייגעות ולהזיע בכל פעם שאנחנו רוצים לדבר עם הבית. אנחנו רק בחו"ל, לא יכול להיות שזה כל כך מסובך! לא רוצים להרגיש סתומים.
 6. אנחנו רוצים לדעת, בעברית פשוטה: כמה עולה להתקשר לארץ מחו"ל. לא כמה הנחה, לא כמה הדקה השניה, לא מבצעים - תגידו כמה עולה לחייג לישראל.
שלב ראשון: לכו לשחרר את נעילת הסים בסלולרי שלכם - אתם הולכים להשתמש בו בחו"ל!
 
אתם חושבים: "אבל הסלולרי בחו"ל הוא הגורם לכל הצרות שלי מלכתחילה!"  זה נכון, אבל אנחנו הולכים לגלות דרך נוחה מאוד וזולה מאוד, בעשרות אחוזים, להתקשר עם הסלולרי לישראל כשאנחנו בחו"ל.  אבל לפני שאנחנו אומרים לכם בדיוק במה מדובר, לכו לחברת הסלולר שממנה קניתם את הטלפון שלכם, סלקומורנג' (לא פלאפון, שם אין כרטיסי סים, לעת עתה), ודירשו מהם לשחרר את נעילת הסים בסלולרי שלכם. אם אתם לא יודעים מה זה "סים פרי" או בכלל מה זה כרטיס סים, ליחצו כאן וקיראו את התשובות שלנו לשאלות הגולשים. התשובות קצרות, ברורות ונעימות, והם יעזרו להבין מה בעצם אנחנו מציעים לכם לעשות.  בכל מקרה שחרור נעילת הסים הוא פשוט, וניתן לבצע אותו בכל עמדת שירות, ובחנויות סלולר בכל הארץ.
 
שחרור נעילת סים (סים פרי) מומלץ גם משום שבקרוב תוכרז ניידות בין חברות הסלולר שלנו עם המספר הנוכחי, ונוכל לקפוץ מחברה לחברה בהתאם למצב הרוח שלנו. רק שהן נועלות את המכשירים (סים-לוק) כדי שלא נוכל להפעיל אותם עם כרטיס סים אחר (סים זר) זולת הכרטיס המקורי.  אל דאגה - החוק מחייב אותן לפתוח את נעילת הסים, וגם אם השירות עולה כמה עשרות שקלים, הוא יחסוך לנו מאוחר יותר כמה אלפים.
פתחתם?

 

שלב שני: בררו מהם תעריפי זמן האויר של המפעיל הסלולרי שלכם ביעד שאליו אתם נוסעים - בעברית פשוטה, אחרי מבצעים, דמי הרשמה, "כמה יעלה לי לחייג לישראל מאנגליה?" 
 
מחירי דקת שיחה מחו"ל לישראל משתנים בין מדינה למדינה, בין רשת לרשת בכל מדינה, ובין שעות שיא ושעות שפל. חשוב לקבל תשובה פשוטה לגבי מחיר דקת שיחה של חיוג לישראל. כדאי לברר גם מחיר של סמס.  זה נשמע טרוויאלי, אבל כדי להשוות בין האפשרויות שלכם, חשוב לדעת כמה כסף אתם באמת הולכים לחסוך.  נשמע לכם מסובך? יש לנו כאן באתר מחשבון ש"זוחל" לתוך התעריפונים של חברות הסלולר, ואומר לכם כמה יעלו לכם הימים שלכם בחו"ל עם הסלולרי שלכם, והרגלי הדיבור שלכם. 
 
שלב שלישי: בחרו לכם כרטיס סים לחו"ל - לפי היעד שאליו אתם נוסעים.
 
זה כל כך פשוט וטבעי: כרטיס סים לחו"ל נועד...  לנוסעים לחו"ל. אנחנו גם ככה מסתובבים עם הסלולרי שלנו בחו"ל, כי הרי לא נכבה אותו עד שעלינו למטוס, והוא צריך להיות איתנו, לכל מקרה, זוכרים?
     אז הנה הטריק: כרטיס סים לחו"ל פועל ככה: הוא מכסה כ- 100 מדינות, ברובן השיחות הנכנסות הן בחינם, כי החברה שמשווקת אותו (כמו קשר עולמי) בחרה כרטיס סים שהתעריפים שלו ברשתות הסלולריות בעולם מבוססים על הסכמים מצויינים של נדידה
 
היתרונות:
 1. שליטה מוחלטת בהוצאות: מטעינים לכרטיס רק כמה זמן אויר שצריך. נגמר? טוענים עוד.
 2. מחירים מצויינים וחיסכון עצום: כשכל שיחה נכנסת היא חינם, פשוט אומרים "תתקשר אלי" וכבר חסכת מספיק כסף כדי, לדוגמא, לשדרג את הרכב השכור.
 3. חיוג פשוט יותר - אין צורך במספרי גישה מסובכים, המתנה למערכות ניתוב וחיוג חוזר. פשוט מחייגים את המספר שאליו רוצים להגיע.
 4. מספר הטלפון שלך בחו"ל - ידוע ופשוט - תשאיר אותו במשיבון, בעבודה ובעצם לכולם - השיחות הנכנסות, כבר אמרנו, לא עולות לך כסף ברוב המדינות שאליהן אתה עשוי לנסוע.
 5. קליטה טובה יותר - כי יותר רשתות זמינות. הסלקומורנג' נוטה להתחבר רק לרשתות שאיתן יש לחברה הישראלית הסכם.  לכרטיס סים בינלאומי יש יותר רשתות זמינות בכל מדינה. במרוקו לדוגמא, כרטיס הסים של קשר עולמי קולט ביותר אזורים, ובאיכות גבוהה יותר מכל מפעיל סלולרי ישראלי.
 6. אפשר לעבור בין מדינות. כרטיסי סים מקומיים של כל מדינה אינם מאפשרים לצאת מבלגיה להולנד, או משוויץ לאיטליה, ולהשתמש בזמן האויר שנותר לך גם בארץ הבאה.
 7. אין הפתעות בחשבון הסלולרי כשחוזרים הביתה. כמה זמן אויר שקונים - ולא יותר.
אבל יש יותר זול!
נכון. תמיד אפשר למצוא כרטיס חיוג מקומי, אבל לך תמצא טלפון לחייג ממנו כשאתה בטיול ג'יפים בטורקיה, או כשאת בטירוף של קניות במילאנו.  חוץ מזה: מסובך. קודי גישה ארוכים, סיסמאות אישיות ומספרי טלפון אינסופיים. בנוסף, היום זה כבר לא זול יותר. 
נכון יש אפשרות להשתמש באינטרנט כדי להקים שיחה בחינם, או כמעט בחינם.  חבל שאין אינטרנט במים באגמים של איטליה, או אינטרנט בעצים בסקוטלנד.
כרטיסי סים מקומיים מתחרים במחיריהם עם כרטיס סים בינלאומי, אולם הם טובים בעיקר לשיחות מקומיות. השיחות הנכנסות מישראל הן בחינם, אולם השיחות לישראל יקרות בהרבה, וכרטיסי הסים במדינות נוטים להסתיים בדיוק באמצע השיחה הכי חשובה שקיימתם במהלך הנסיעה. הם גם לא יודעים לעבור בין מדינות - זמן אויר שלא נוצל, בוזבז. 

 

   

 

 

כדי ללמוד על כרטיס סים הפועל בארה"ב ב 35 סנט לדקת זמן אויר (גם לחייג לישראל מארה"ב וגם לשיחה מקומית בארה"ב) לחץ כאן.

 

 

כרטיסי סים עולמיים
כרטיס סים לארה"ב
כרטיס סים לפי מדינה
טלפונים ואביזרים לחו"ל
קישורים שימושיים
גולשים שואלים
פינוקים והורדות
| | | | | | |
אתר מאובטח © 2018, קשר עולמי - פתרונות תקשורת בינלאומיים . כל הזכויות שמורות חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית