Bookmark and Share דף הבית | אודות | כתבות | צור קשר | טעינת זמן אוויר
 
דוא"ל:  
סיסמה:
טעינת זמן אוויר | הרשמה לאתר
 

נוסעים לחו''ל: כך תשמרו על קשר

נוסעים לחו"ל: כך תשמרו על קשר

נוסעים לניו יורק, פריז או רומא, אבל לא יודעים אם לחייג מהמלון, מטלפון ציבורי או שאולי עדיף לקחת את הסלולרי. לקראת הפסח ynet מגיש לכם את האפשרויות הזולות, היקרות והנוחות ביותר לשמור על קשר עם הבית
טלי חרותי-סובר

מי לא מכיר את הסיטואציה: עליתם על מטוס בדרך לחופשה נפלאה בניו יורק, פריז או רומא, ולקחתם את הטלפון הנייד איתכם. "שיהיה", אמרתם לעצמכם, "אולי נזדקק לו בשעת צרה".

 

הימים חלפו בנעימים, והמכשיר הסלולרי שאמור היה להיות כבוי, עבד כאילו אין מחר. פה שיחה להורים, שם לעבודה, קצת סמסים לחברים שרוצים לדעת מה מזג האוויר מעבר לים. חודש אחרי שחזרתם לארץ הגיע החשבון (שעלותו הסתכמה בכרטיס טיסה נוסף), ואז ירד האסימון, תרתי משמע.

 

רגע לפני הפסח, וכדי לצמצם את הוצאות הנסיעה הגבוהות ממילא, ynet מגיש לכם מדריך קצר לתייר הנבון שחייב לשמור על קשר עם הבית.

 

בשום אופן לא

חיוג מבית המלון

לא לא ולא. למרות שכולם יודעים את זה, עדיין רבים משתמשים בטלפון שמונח ליד המיטה בחדר המלון; רק הושט היד וגע בו.

 

טווח המחירים של שיחות בינלאומיות מבתי מלון נע בין 5-10 דולר לדקה, ואם אין מקרה חירום אמיתי, אין כל סיבה לסייע לבעל בית המלון לגזור עליכם קופון. עם זאת, כדאי להשתמש בטלפון הזה עבור שיחות נכנסות, כפי שיפורט בהמשך.

 

חיוג ישיר מהטלפון הנייד

למרות שמדובר בפורמט פשוט וקל, ובמיוחד זמין ונוח למשתמש, הרי שהשיחה מחו"ל עוברת מקטעים וספקים בינלאומיים שונים. כיוון שכל אחד מהם צריך להרוויח משהו, הופך השירות ליקר מאוד. מחיר דקת שיחה מתחיל בחצי דולר (למעלה מ-2 שקלים) ועלול לטפס לעשרה דולר ואף יותר. כמו כן, על שיחה נכנסת לטלפון הסלולרי בחו"ל מחויב גם מקבל השיחה.

 

מחירי השיחות משתנים מספק לספק ואם תרצו לדעת כמה בדיוק זה עולה תשמחנה כל אחת מחברות התקשורת הבינלאומיות לספק לכם את התעריפים. אגב, גם סמס פשוט עולה הרבה יותר ממחירו בישראל, למרות שזה עדיין יותר זול משיחה. בקיצור, אם אין לכם דברים יותר טובים לעשות עם הכסף - חייגו ישירות. אם יש לכם - המשיכו לקרוא.

 

מה כדאי

תתקשר אלי

הדרך הזולה ביותר, ונא רשמו זאת לפניכם, היא לבקש שיתקשרו אליכם מהארץ לטלפון רגיל, ולא בגלל שהמחייג (ולא אתם) משלם עבור השיחה, אלא בגלל שמאז שנשבר המונופול של בזק ושוק השיחות הבינלאומיות היה לתחרותי, הפכה ישראל לאחד המקומות הזולים בעולם לחיוג בינלאומי.

 

אמנם הרבה יותר נוח לחייג מהר, בקלות ובזמנך החופשי מהמכשיר הסלולרי שהולך איתך לכל מקום, ונכון שגם צריך לבצע שיחה אחת לפחות כדי להעביר את מספר הטלפון שבחו"ל, אבל המאמץ שווה ומורגש היטב בכיס.

 

הצעותינו: תנו פעם אחת את מספר הטלפון של בית המלון בו אתם שוהים ובקשו ממי שחייב להפריע לכם בחופש להתקשר רק לשם. בנוסף, לקראת החג יוצאות החברות המספקות תקשורת בינלאומיות במבצעים מיוחדים, וכדאי לנצל אותם על פי היעד אליו אתם מתכננים לנסוע.

 

זול ולא נח: כרטיס טלפון מקומי

השיטה הוותיקה הזו אינה נוחה אבל זולה מאוד, ומאפשרת לכם להתקשר

על חשבונכם בלי לקרוע את הכיס. בכל קיוסק מקומי או בית דואר ניתן למצוא כרטיס חיוג מקומי במחיר קבוע ולחייג בעזרתו מכל טלפון ציבורי.

 

חסרון: לכרטיסים יש נטייה להיגמר בדיוק באמצע שיחה חשובה.

יתרון: ניתן להשתמש בכרטיס רק כדי להודיע איפה אתם, ולבקש שיתקשרו אליכם.

 

משלמים בבית: כרטיס חיוג בין לאומי

אחד השירותים הפופולריים שמציעות חברות החיוג הבינלאומיות בישראל הוא כרטיס חיוג בינלאומי המאפשר לדבר מעשרות מדינות בחו"ל, ולשלם בבית. כרטיסי החיוג ספגו מכה קשה עם כניסת הטלפונים הניידים לשוק הבינלאומי אך התעריפים של השיחות הסלולריות גורמים ללא מעט נוסעים לשוב אל הכרטיס הקטן.

 

השימוש בכרטיס חיוג בינלאומי לא ממש נוח - הוא דורש חיוג של קודי גישה ארוכים, סיסמאות אישיות ומספרי הטלפון אליהם רוצים להגיע, אך החברות השונות ישמחו לעזור לכם בקיצור התהליך.

 

רגע לפני הזמנת כרטיס החיוג אנא צאו לשופינג קטן: הרימו טלפון לחברות הבינלאומיות ובידקו כמה תעלה דקת חיוג מן היעד אליו אתם יוצאים. הזמינו את השירות מהחברה שנותנת לכם את המחיר הנמוך ביותר. תהליך ההזמנה פשוט ומיידי.

 

טיפ: אינכם חייבים להיות לקוחות בחיוג בינלאומי של אותה החברה כדי להזמין ממנה כרטיס חיוג בינלאומי.

 

יקר ונוח: נייד או sim מקומי

אם חייכם ללא טלפון סלולרי אינם חיים אתם מוזמנים לשכור טלפון נייד מקומי.

 

 ברוב שדות התעופה בעולם יכולים קיימות נקודות מכירה והשכרה של כרטיסי sim מקומיים שיכולים להוזיל מאוד שהותכם, בעיקר אם רוב השיחות שאתם מנהלים הן מקומיות. לאחרונה החלו חברות ישראליות לספק כרטיסי sim בינלאומיים שניתן לקחת מהבית. לא ננקוב בשמותיהם, אך הקשת הצירוף "כרטיס סים בינלאומי" בגוגל, תעלה בפניכם שלל אפשרויות.

 

חשוב מאוד לבדוק את תעריפי החיוג טרם השכרת הכרטיס ולא לסמוך על החברים שסיפרו לכם ש"sim מקומי זה מה-זה זול". כמו כן, אל תשכחו לבדוק היטב אם התשלום הוא בעבור שיחות נכנסות ויוצאות בלבד, או שהוא כולל חיובים נוספים.

 

האופציה האלקטרונית

בשנים האחרונות הולך ומתרחב השימוש באינטרנט לשמירת הקשר עם הבית. כמעט בכל בית מלון קיימים חדרי תקשורת הכוללים עמדות מחשב, ואם אתם לא בסביבה של המלון אפשר פשוט להיכנס לאינטרנט קפה.

 

בבתי הקפה האלה, הפופולריים במדינות המערב והמזרח גם יחד, ניתן בנוסף לאפשרויות התקשורת הטקסטואליות (דוגמת דואר אלקטרוני) לנצל את אפשרויות השיחה על גבי האינטרנט, בעזרת סקייפ והמסנג'רים למיניהם. התשלום הוא בדרך כלל סכום נמוך של כמה עשרות סנטים (בהודו למשל) ועד דולרים בודדים, עבור זמן שימוש קבוע במחשב. נכון שלצעירים השוחים בתחום כדג במים זה יותר קל, אך גם עבור הוריהם זו הזדמנות ללמוד משהו חדש ולתקשר עם הבית בזול.

 

אפרופו זול, אם יש לכם מחשב נייד עם חיבור WiFi וטלפון נייד של סקייפ אתם יכולים להיכנס למקום עם פריסת אינטרנט אלחוטי (בתי קפה רבים כאלה פזורים בערים הגדולות) ולדבר מהטלפון שלכם לגמרי בחינם.

 
הכתבה המקורית בYNET תיירות
http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/ArticleLayout/CdaArticlePrintPreview/1,2506,L-3382933,00.html
 
 
כרטיסי סים עולמיים
כרטיס סים לארה"ב
כרטיס סים לפי מדינה
טלפונים ואביזרים לחו"ל
קישורים שימושיים
גולשים שואלים
פינוקים והורדות
| | | | | | |
אתר מאובטח © 2018, קשר עולמי - פתרונות תקשורת בינלאומיים . כל הזכויות שמורות חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית