Bookmark and Share דף הבית | אודות | כתבות | צור קשר | טעינת זמן אוויר
 
דוא"ל:  
סיסמה:
טעינת זמן אוויר | הרשמה לאתר
 

מתקשרים מחו''ל לארץ? מה האלטרנטיבות?

יוצאים לחופשה בחו"ל ורוצים לשמור על קשר טלפוני עם הארץ? בסלולרי זה הכי יקר, אבל אפשר גם לרכוש כרטיס חיוג, להיכנס לקפה אינטרנט ואפילו לשלוח sms שיתקשרו במחירים המוזלים של הארץ לחדר במלון
גיל קליאן

אחת הדילמות העומדות מול כל ישראלי שנוסע לחו"ל, זה איך לחזור הביתה בשלום, ובלי חשבון טלפון של כמה אלפי שקלים. הבעיה: הישראלי הממוצע התרגל כל כך למכשיר הסלולר שלו, שהוא לא רק לוקח אותו לחו"ל, אלא גם משתמש בו מאוד בחופשיות. בדיקה של תעריפי השיחות מחו"ל לארץ מעלה כי זה בערך הדבר הכי גרוע שאתם יכולים לעשות כשאתם יוצאים לחופשה.

בדרך כלל, מי שלוקח את מכשיר הסלולר הישראלי שלו לחו"ל ומדבר בו חופשי חוזר לארץ ומגלה שחשבון הטלפון שלו הגיע לסכומים דומים על מה שהוא שילם על המלון או על השכרת הרכב. איך מונעים את זה? נרשמים לשירותים מוזלים, או מתקשרים הביתה שלא באמצעות הסלולר. ככלל, ככל שפתרון השיחות מסובך יותר לתפעול, ככה הוא זול יותר.

כיום, לקוחות סלקום ואורנג' יכולים לקחת את מכשיר הסלולר שלהם כמעט לכל מדינה על פני כדור הארץ (כולל עיראק). לקוחות פלאפון יכולים להחליף מכשיר לפני הנסיעה ולדבר גם מחו"ל, או לקנות מכשיר העובד גם ברשת פלאפון וגם ברשתות הפועלות באותה טכנולוגיה כמו רשתות הסלולר של סלקום ואורנג'. גם לקוחות מירס יכולים לקחת את מכשיר הסלולר שלהם לארה"ב למשל, אבל באירופה זה יהיה קצת יותר בעייתי.

האובססיה הישראלית למכשיר הסלולר הביאה למהפך בשוק התקשורת הבינלאומית לארץ. לדברי גורמים בתעשיית השיחות הבינלאומיות, השינוי התרחש ב-5 השנים האחרונות, והביא לכך שכיום 80% מהשיחות מחו"ל לארץ של ישראלים מתבצעות דרך הסלולר, לעומת 20% בלבד בטלפון קווי.

אז כמה עולה להתקשר לארץ מחו"ל?

שיחות ישירות מהסלולר: 15-10 שקל לדקה ?הסלולרי טורף לך כסף בחו''ל

זהו, כאמור, הפתרון היקר ביותר לשמירה על קשר עם המשפחה והחברים שנשארו בבית. תעריפי דקת שיחה ממוצעת (התעריפים משתנים לפי מפעיל ולפי מדינה) נעים בין 10 שקל ל-15 שקל.

הסכומים האדירים האלה נובעים מהסכמי הנדידה של חברות הסלולר הישראליות עם חברות הסלולר בחו"ל, כאשר החברות שמרוויחות את עיקר ההכנסות מהשיחות שנבצע לארץ הן דווקא החברות בחו"ל. במקביל, החברות הישראליות מקבלות סכומים יפים מתיירים שמגיעים לישראל ומתקשרים הביתה.

שירותי חו"ל מוזלים של חברת הסלולר: 9-7 שקל לדקה

כל חברות הסלולר מפעילות שירותי חו"ל מוזלים. כדי להשתמש בשירותים אלה, אתם צריכים להירשם אליהם בחברת הסלולר שבה אתם מנויים. למעשה, אין לכם ברירה אלא להירשם לשירות בחברת הסלולר שלכם, שכן סלקום לא תמכור את תוכנית החו"ל המוזלת שלה ללקוח של אורנג'. בכל החברות, השירות המוזל הוא שירות קול בק.

קול בק עובד על עיקרון פשוט: המפעיל הסלולרי הזר גובה הרבה יותר כסף על שיחה יוצאת מאשר על שיחה נכנסת. כלומר, יותר זול להתקשר לישראלי שנמצא בחו"ל עם הסלולר שלו, מאשר שאותו ישראלי יתקשר אליך. אז מה עושים? מנוי הסלולר מתקשר בשיחת חינם למספר גישה, שומע הודעה מוקלטת על כך שקריאתו נרשמה ואז השיחה מתנתקת. לאחר מכן, מקבל המנוי שיחה ממרכזיה ישראלית, שמחברת אותו למספר שאליו רצה להגיע בישראל. גם השירות המוזל מציע מגוון תעריפים המשתנים בהתאם למפעיל ובהתאם למדינה, אך בממוצע השירות המוזל מוריד עשרות אחוזים מהמחיר הרגיל. התעריפים של השירותים המוזלים בסלולר נעים בין 7 שקל לדקה ל-9 שקל לדקה.

שירותים מוזלים לסלולר מחברות השיחות הבינלאומיות: 6-4 שקל לדקה

לפני שמחליטים על השירות המוזל לשימוש במכשיר הסלולר שלכם (אם בכל זאת בחרתם להשתמש בו לשיחות לארץ כשאתם בחופשה), כדאי לעשות קצת שופינג בחברות השיחות הבינלאומיות. גם חברות אלה מציעות שירותי קול בק בסלולר, ושווה תמיד לשמוע עוד כמה הצעות לפני שמחליטים. חברות השיחות הבינלאומיות מתנהלות תוך תחרות קשה זו עם זו, שמתבטאת גם במחירים שהן נותנות בכל השירותים. תעריפי השיחות בשירותי הקול בק של חברות השיחות הבינלאומיות נעים בין 4 שקל ל-6 שקל לדקה.

כרטיס סים מקומי או מכשיר סלולר מקומי: 200-160 שקל

את העלות הנמוכה ביותר של שיחות בסלולר תשיגו אם תקנו כרטיס סים מקומי. אם אתם מתמידים לנסוע ליעד מסוים אולי שווה לכם להשקיע ברכישת מכשיר סלולר מקומי. כרטיס הסים מכיל למעשה את כל הפרטים על חשבון הסלולר שלנו. אם קניתם כרטיס כזה בחו"ל, גם אם לא קניתם מכשיר, הפכתם ללקוחות של אחת מחברות הסלולר הפועלות במדינה שנסעתם אליה. כך תוכלו להנות מתעריפים זולים במיוחד, ולקיים שיחות לארץ בתעריפים של שקלים בודדים.

אם אתם רוצים להחליף כרטיס סים במכשיר הישראלי שלכם, תוכלו לעשות זאת רק אם אתם לקוחות אורנג' או סלקום. בנוסף, לפני החלפת הכרטיס תצטרכו להסיר את הנעילה שהותקנה עליו בישראל. את הסרת הנעילה תצטרכו לעשות לפני שאתם נוסעים, וזה יעלה לכם 160 שקל בסלקום ו-200 שקל בפרטנר. כיום בוחנות החברות את הורדת התעריפים על הסרת הנעילה של כרטיס הסים.

כרטיסי חיוג: 3-1 שקל לדקה

כל חברות השיחות הבינלאומיות מציעות גם כרטיסי חיוג לחיוג מחו"ל לארץ. בכרטיסי החיוג מומלץ להשתמש מטלפונים ציבוריים, כי בטלפונים אחרים (כמו הטלפון בחדר המלון) עלולות להתווסף עלויות לא קטנות. עלות השיחה הממוצעת בכרטיס חיוג שכזה יכולה להגיע ל-3-1 שקל לדקה, מה שהופך אותו לאופציה שפויה בהחלט מול פתרונות הסלולר. אומנם אין את הנוחות של להתקשר מכל מקום בכל זמן, אבל לפחות לא יהיה לכם חור בכיס כשתחזרו לארץ.

לקראת הקיץ השיקו כמה חברות כרטיסי חיוג מוזלים. לכל חברה יש את המבצעים שלה, אז כדאי לברר בדיוק מה התעריפים התקפים לתאריכי הנסיעה שלכם. כמו בכל המבצעים של חברות השיחות הבינלאומיות, מומלץ לקרוא את האותיות הקטנות, ולבחור את כרטיס החיוג בהתאם ליעד הספציפי שאליו אתם נוסעים.

אחד החסרונות של כרטיס החיוג הוא שאתם משלמים עליו מראש. כלומר, אם הכרטיס שלכם טעון ב-50 שקל, וביצעתם שיחות ב-25 שקל, ביזבזתם 25 שקל סתם.

כרטיס חיוג מקומי:

עוד אופציה זולה לביצוע שיחות מחו"ל לארץ היא כרטיס חיוג מקומי (כמו טלכרט). מדובר בעצם ברכישה של כרטיס חיוג בתשלום מראש, בדומה לכרטיסי החיוג שחברות השיחות הבינלאומיות בארץ מוכרות לכם. עם זאת, כרטיס חיוג של חברה מקומית יאפשר לכם לבצע שיחות בתעריפים הדומים לתעריפים שאנחנו משלמים כשאנחנו מתקשרים לחו"ל - כלומר, ברוב המקרים פחות משקל בדקה.

כרטיסי החיוג המקומיים הם פתרון הנתפס כמיושן, אך אין ספק כי זו הדרך הטובה ביותר לבצע שיחות לארץ. עם זאת, גם לכרטיסי החיוג המקומיים יש את אותו החיסרון של כרטיסי החיוג האחרים - אם לא תנצלו את כל היתרה בכרטיס, תיתקעו עם תקציב שיחות לא מנוצל.

לשמור על קשר באמצעות האינטרנט:

אין כמעט יעד על פני כדור הארץ בלי גישה כלשהי לאינטרנט. על הגישה עצמה תצטרכו לשלם, אבל גם אחרי התשלום הזה נראה כי הדרך הזולה ביותר לשמור על קשר עם הבית היא באמצעות הודעות דואר אלקטרוני, תוכנות מסרים מידיים כמו MSN- מסנג'ר או ICQ, או תוכנות שיחה חינמיות כדוגמת סקייפ.

כמעט בכל פינת רחוב יש כיום אינטרנט קפה. צריך לחפש בית קפה כזה שיש בו את תוכנת סקייפ המאפשרת שיחה באיכות של טלפון עם הארץ במחיר של אינטרנט. אולי זה פחות נוח מלהתקשר בסלולר, אבל זה חינם.

אס.אם.אס:

אם אתם דווקא רוצים לדבר עם הבית בטלפון, שלחו הביתה הודעת אס.אם.אס עם מספר הטלפון של המלון שבו אתם נמצאים כולל מספר החדר. כשיתקשרו אליכם, העלות תהיה תעריפי השיחה הבינלאומית מהארץ, שזולים יחסית לכל דיל של חברות הסלולר.

משלמים מראש וחוסכים

לקראת הקיץ יצאו חברות הסלולר וחברות השיחות הבינלאומיות במגוון מבצעים לחיוג מחו"ל לארץ. סלקום מעניקה לנוסעים לחו"ל 10 דקות שיחה מתנה בשיחות לארץ. אם תעצרו את השיחות אחרי 10 דקות זה באמת יהיה חינם, ואם אתם לקוחות של חברות סלולר אחרות תוכלו לקחת מכשיר של סלקום בשדה התעופה ולהחזירו בתום החופשה.

בתחום כרטיסי החיוג הביא הקיץ שלל של מבצעים: חברת בזק בינלאומי (014) מציעה כרטיס חיוג במחיר של 49.9 שקל. מחיר השיחות מכרטיס החיוג של בזק בינלאומי הוא שקל אחד לדקה ממדינות כמו רוסיה, בריטניה, קנדה, אוסטרליה ועוד.

גם חברת השיחות הבינלאומיות אקספון (018) מציעה כרטיס חיוג המעניק מחירים של שקל לדקה מיעדים שונים בחו"ל: ארה"ב, אוסטרליה, בריטניה, צרפת, אירלנד, בלגיה, גרמניה, דנמרק, הולנד, ספרד, קנדה, שוודיה, שוויץ, הונגריה ואוסטריה.

קווי זהב (012) מצידה, הוציאה כרטיס חיוג לשיחות ללא הגבלה במשך חודש בתשלום קבוע ל-5 מספרים נייחים. הכרטיס הזה יעלה לכם 19.9 שקל אם אתם רוצים להתקשר מארה"ב וקנדה, ו-29.90 שקל אם אתם מתקשרים ממערב אירופה. ואילו כרטיס החיוג של ברק 013 מציע תעריף של 92 אגורות בדקה לשיחה מארה"ב ומדינות במערב אירופה לישראל. מחירו של הכרטיס הוא 73.9 שקל. עבור שיחות ממדינות מזרח אירופה וחבר העמים ייגבו 1.21 שקלים לדקה, לשיחות מהודו ותאילנד ייגבו 1.14 שקל בדקה ולשיחות מאוקראינה ייגבו 1.8 שקל בדקה.

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/ArticleLayout/CdaArticlePrintPreview/1,2506,L-3108539,00.html 
 
 
 
כרטיסי סים עולמיים
כרטיס סים לארה"ב
כרטיס סים לפי מדינה
טלפונים ואביזרים לחו"ל
קישורים שימושיים
גולשים שואלים
פינוקים והורדות
| | | | | | |
אתר מאובטח © 2018, קשר עולמי - פתרונות תקשורת בינלאומיים . כל הזכויות שמורות חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית